Huslejepriser og planskitser

TypeRumAntalKvmHuslejeAconto varmeAntennebidragIndskudPlanskitseVælg
Lejlighed215704.836,-599,-0,-16.590,-
Lejlighed21755.154,-645,-0,-17.775,-
Lejlighed33745.082,-645,-0,-17.538,-
Lejlighed35755.154,-645,-0,-17.775,-
Lejlighed330805.456,-700,-0,-18.960,-
Lejlighed312825.577,-713,-0,-19.434,-
Lejlighed330835.637,-724,-0,-19.671,-
Lejlighed36875.895,-750,-0,-20.619,-
Lejlighed33916.127,-778,-0,-21.567,-
Lejlighed431036.867,-875,-0,-24.411,-

Denne funktionalitet er ikke anvendelig på smartphones, benyt en desktop for at få det fulde udbytte

Afdeling 4

Præstevænget 17 - 27 og Lindevænget 40 - 62

2750 Ballerup

Afdeling 4 er en dejlig afdeling fra 1953 opført i 3 etager i røde mursten og beliggende i umiddelbar nærhed af Ballerup bymidte. Afdelingen blev i tidernes morgen opført med sigte på at skabe boliger til flyvestation Værløse. Boligerne fik derfor et mere eksklusivt præg end hvad man ellers byggede på det tidspunkt. Bebyggelsen fik derfor hurtigt tilnavnet Hollywood i folkemunde. Afdelingen ligger et par minutters gang fra Ballerup station, Ballerup centeret og gågaden. Bebyggelsen ligger i Grantoftekolens skoledistrikt og skolen ligger ca. 1,5 km derfra. Der er både daginstitutioner samt byggelegeplads i nærheden.

Antal boliger: 108

Antal mulige rum234

Faciliteter

Alle med åben altan
Fællesvaskeri
Komfur
Dørtelefon
Legeplads
Husdyr ikke tilladt
Bolignet
Fjernvarme

Nærkort

Afd. 4 - Præstevænget / Lindevænget

SE OGSÅ

Præstevænget 46 | 2750 Ballerup | Telefon: 4497 0886 | CVR: 48904912
Siden er senest opdateret d. 07.02.2017
Vil du have teksten på vores hjemmeside læst højt, kan du hente et lille gratis program på www.adgangforalle.dk - (Åbner nyt vindue)

Baldersbo's website bruger cookies

Ved at benytte vores hjemmeside accepterer du, at der anvendes cookies, som vi benytter til statistik og funktionalitet.
Luk